He got out of prison and robbed the same person again


Published: 5 years ago

Updated: 3 years ago

Reading time: 3 minutes

Ankara Çankaya'da yaşanan olayda cezaevinden çıkan zanlı aynı kişiyi tekrar soydu... İş adamı M.A'yı gasbeden ve yakalanan şüphelinin aynı kişiyi 2. defa soyduğu öğrenildi.

Ankara Çankaya'da yaşayan iş adamı M.A, iş dönüşü evine gireceği esnada birdenbire karşısında beliren iki şahıs tarafından önce darbedildi ve içinde takriben 600 bin lira olduğu öğrenilen çantası ise bu iki soyguncu tarafından gasbedildi.

Darp edilme sırasında bir demir boru ile başına darbe alan M.A'nın polisi arayarak durumu bildirmesi sonucu saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, civardaki bütün kamera kayıtlarını inceledi ve faillerin kim olduklarını öğrendiklerinde ise deyim yerindeyse adeta şoka uğradılar.

Civardaki kamera kayıtları incelenerek tespit edildi

Ekipler, 200 saatlik kamera görüntüsünü inceleyerek, faillerin 3 şahıs olduğunu saptadı.

Polisler, şüpheli şahısların iş adamını bir hafta boyunca takip ettiğini ve şüphelilerden birinin geçen  yıl M.A'yı soyduktan sonra yakalanan Ş.D. olduğunu tespit etti.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler,  vakıa  esnasında gözcülük yapan Ş.D'yi ve iş adamını darbeden E.K. ile G.K'yi saklandıkları adrese düzenledikleri operasyonda gözaltına aldı.

Paraları zanlılardan birinin yakalandıktan sonra aradığı kadın saklamış

 Diğer taraftan, gözaltına alınan şüphelilerden, iş adamının başına demir boru ile vuran E.K. bir yakınına tutuklandığını söylemesi üzerine polis kontrolünde bir kadını aradı. Telefonu açan kişinin "Paraları ne yapayım?" diye sorması üzerine çalınan paraların bu kadında olduğu ortaya çıktı.

Kadının evine de operasyon düzenleyen ekipler, gasbedilen paraları yakaladı.
Ayrıca E.K'nin emniyetteki sorgusunda suçunu kabul ettiği ve Ş.D'nin cezaevinden  menfaat çıkmaz yanlarına gelerek iş adamı M.A'da para olduğunu ve gasp için kendilerini  inandırma ettiğini söylediği  belirtildi.

 Bununla birlikte M.A'nın, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gördüğü ve hayati risk taşıdığı öğrenildi. 

 


Review

Write a review