Legendary Footballer Didier Drogba announced that he quit football


Published: 5 years ago

Updated: 3 years ago

Reading time: 3 minutes

Efsane Futbolcu Drogba futbolu bıraktığını açıkladı... Drogba kaç yaşında oynadığı takımlar ve tüm detaylar haberimize...

Dünya futbolunun efsane olarak  kabul ettiği isimlerinden biri olan Didier Drogba, futbol hayatını resmen noktaladığını duyurdu.

Futbol dünyasından bir yıldız daha kayarak efsane futbolcular kontenjanındaki yerini aldı. Bir dönem Galatasaray formasını da terleten ama daha çok bir Chelsea efsanesi olarak tanınan Didier Drogba, sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğrafla emeklilik kararı aldığını resmen ifade etti.

"Hayallerinizin ulaşılamaz olduğunu düşünenlere teşekkür edin ve çok çalışın"

Deneyimli futbolcu Drogba yaş olarak da ilerlemesine rağmen yıllardır oynadığı takımlarda yaşının kaliteli futboldan hiç bir şey eksiltmediğini dünyaya göstermiş oldu. 40 yaşındaki futbolcu, ''Kariyerimin son 20 yılına baktığımda, bu resme bakmak bir futbolcu olarak beni daha ziyade onurlandıramazdı''  şeklinde konuştu.

Kariyerini bu noktalara taşımak için yıllardır çok çalıştığını da paylaşan Fildişili efsane  ''Hayallerinizin ulaşılamaz olduğunu düşünenlere teşekkür edin ve çok çalışın''  şeklinde konuştu.

Didier Drogba,  beraber mücadele ettiği herkese teşekkür etmeyi de unutmadı.

Didier Drogba'nın oynadığı takımlar

1989'da başladığı futbol kariyerinde çabucak yükselen Drogba, asıl patlamayı Chelsea forması ile gösterdi. 8 sene formasını giydiği İngiliz kulübü ile çıktığı 381 karşılaşmada 164 gol atan Fildişili efsane, 11 defa kupa sevinci yaşadı. 

Didier Drogba Galatasaray forması da giymiş ve sarı kırmızlı kulüple toplamda 3 kupa kaldırmıştı.

Didier Drogba, futbol kariyerinde son olarak Phoenix Rising forması giyiyordu.

40 yaşındaki efsane, iki hafta öncesine kadar futbolu bıraktığı konusundaki haberleri yalanlamıştı.


Review

Write a review